Gély a spreje pre oddialenie ejakulácie

Predčasná ejakulácia je problém, ktorý trápi čoraz viac mužov. Či už to má za následok moderná doba, priveľa stresu, zlá životospráva, prílišná citlivosť na sexuálne dráždenie, dlhšia sexuálna abstinencia alebo dokonca príliš sedavé zamestnanie, jedno je však isté – príliš skoré vyvrcholenie nepoteší ani muža, ani jeho partnerku. Aj keď pravidelný sex znižuje riziko predčasnej ejakulácie, netreba sa spoliehať len na to. Ak vás teda podobné problémy obťažujú pomerne často vyskúšajte rýchle a praktické riešenie – znecitlivujúce gély alebo spreje pre oddialenie ejakulácie.

Čo je to predčasná ejakulácia?

Predčasná ejakulácia alebo predčasné vyvrcholenie znamená, že muž nedokáže dostatočne ovládať výron svojho semena, ktorý nastane veľmi rýchlo, hneď po začiatku sexuálnej aktivity, v niektorých prípadoch dokonca ešte pred vniknutím penisu do pošvy partnerky. Vplyv na to môžu mať vyššie menované dôvody, ale i genetika či choroby (skleróza multiplex, zápaly močových ciest a prostaty, hendikep ako skrátená uzdička a podobne).

Gély a spreje na oddialenie ejakulácie

Je pravdou, že predčasná ejakulácia sa môže vyskytnúť aj u mladých, sexuálne neskúsených mužov, no my sa na tento problém pozrieme z iného uhla. Pokiaľ sa vám podobná nepríjemná situácia opakuje pravidelne a nebodaj pretrváva dlhodobejšie, mali by ste to riešiť. Spôsobov na oddialenie predčasnej ejakulácie existuje niekoľko. Môžete napríklad vyskúšať gély, ktoré si jednoducho nanesiete na penis, krátko pred pohlavným stykom. Gél stačí naniesť na spodnú časť penisu, v oblasti uzdičky, na žaluď. Účinky gélu nastupujú okamžite po aplikácii, kedy pôsobením gélu dôjde k lokálnej anestézii, teda k čiastočnému znecitliveniu penisu, čo zabráni predčasnej ejakulácii.

Môžu za to aktívne látky, z ktorých sa takéto gély skladajú, ktoré zabezpečujú dočasné znecitlivenie žaluďu penisu, resp. ďalších citlivých častí, čím napomáhajú oddialiť vyvrcholenie a predĺžiť pohlavný styk. Penis je tak menej citlivý na stimuláciu a vy sa tak milostným radovánkam môžete venovať oveľa dlhšie a nebudete sa musieť neustále kontrolovať. Sex bude uvoľnenejší, čo iste ocení aj vaša partnerka.

Výhody a nevýhody gélov a sprejov na oddialenie ejakulácie

Tieto gély sa aplikujú veľmi jednoducho, niektoré sú dostupné aj vo forme sprejov a stačí ich len nastriekať. Gély a spreje pre oddialenie ejakulácie majú svoje výhody, stačí opomenúť niektoré, ako rýchly nástup účinku či jednoduchosť ich aplikácie. Taktiež ich kúpite ľahko a bez lekárskeho predpisu, či už v sexshope, v lekárni alebo online.

Ich nevýhodou však je, že ide len o dočasné riešenie. Gél je potrebné používať pred každým sexom, keďže pôsobí len v momente použitia a nelieči problém z dlhodobého hľadiska. Ak gél nepoužijete vždy, jeho účinky nemôžete očakávať a predčasná ejakulácia vás bude trápiť opäť. Ako sme už spomínali, nejde o liek, ani o výživový doplnok, ktorý by váš problém natrvalo vyriešil.

Navyše, pri použití gélu si treba dať pozor na to, aby sa aplikoval v dostatočnom predstihu a mohol sa tak do penisu úplne vstrebať. V opačnom prípade sa môžu znecitlivujúce látky z gélu ľahko preniesť do tela vašej partnerky, čo môže zhoršiť jej celkový zážitok zo sexu.

Ďalšia vec – ak to preženiete so znecitlivujúcim gélom, môžete si sex nie spríjemniť, ale naopak – úplne pokaziť. Silnejšie zloženie môže váš penis či partnerkinu vagínu znecitlivieť natoľko, že nebudete cítiť vôbec žiadne dráždenie – bez dráždenia erekcia ochabne a ďalej to už poznáte. Ak aj napriek tomu chcete rýchle a okamžité riešenie v podobe znecitlivujúceho gélu alebo spreju na penis, určite sa pri nákupe poraďte s predávajúcim.

Ak pokukujete po hrejivých lubrikačných géloch, ich výhodou je, že iba zlepšujú pôžitok zo sexu, nezaručia vám však, že oddialia vaše predčasné vyvrcholenie. Tieto gély prehrejú penis a zároveň aj vagínu, takže sexuálnu stimuláciu budete obaja vnímať intenzívnejšie. A keďže tieto gély zvyšujú pôžitok, môže sa stať, že namiesto dlhšieho sexu dosiahnete orgazmus oveľa skôr, než ste si to plánovali. Ak sa teda zaujímate skôr o to, ako ejakuláciu oddialiť, hrejivé gély pre vás nie sú to pravé.

Navyše, znecitlivujúce gély (nie hrejivé) síce vedia oddialiť ejakuláciu, no s nástupom erekcie (ktorá je pre dosiahnutie orgazmu nevyhnutná), vám vedia pomôcť iba v malej miere – sami od seba vám ju nenavodia. Erekciu musíte mať pevnú sám od seba. Ako teda oddialiť vyvrcholenie a zároveň podporiť erekciu „2v1?“

Ako inak ešte oddialiť ejakuláciu?

Kým znecitlivujúce spreje a gély na oddialenie ejakulácie riešia problém len krátkodobo, dlhodobejším riešením by mohli byť tabletky na oddialenie ejakulácie na prírodnej báze, medzi nimi aj známu a overenú značku Stoporex.

Aj keď ich želaný efekt nenastupuje hneď po použití (ako pri géloch a sprejoch), v prípade dlhodobejšieho užívania nielen, že podporia celkové sexuálne mužské zdravie, no priaznivo pôsobia na potenciu, libido, plodnosť a obsahujú výťažky z afrodiziakálnych byliniek, takže sú bez vedľajších účinkov a vhodné pre mužov všetkých vekových skupín. Tieto tabletky takisto kúpite úplne diskrétne, priamo od výrobcu – bez návštevy lekára či receptu.

Medzi ďalšie spôsoby, ako oddialiť ejakuláciu, možno zaradiť kondómy (hrubšie druhy, špeciálne určené na oddialenie ejakulácie), prerušovaný pohlavný styk či milovanie sa na „etapy,“ (striedanie rýchlych a pomalých kôl, dostatočný čas na predohru – čo ocení aj partnerka). Na škodu nie je ani cvičenie Kegelovych cvikov, ktoré posilňujú panvové dno a pomôžu vám lepšie ovládať nielen močenie, ale i vašu ejakuláciu.